Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka :

Süzme Kestane Balı Nedir?Kestane ağaçlarının yoğun yetiştiği bölge Karadeniz bölgesidir. Kestane ağaçları genellikle mayıs ayının sonuna doğru çiçek açmaya başlar. Bal üreticilerimiz ise bu dönemde arılarını kestane çiçekleri ile kavuşturur. Arılar bu süreçte yoğun olarak nektar toplamak için canla başla çalışırlar. İşte kestane balının oluşum süreci de böyle başlar. Beyçeri tesislerine gelme süreci başlar. Bal arılarının topladığı balları kalite kontrol süreçleri tamamlandıktan sonra paketlenir. Tüketici memnuniyetini ilke edinmiş beyçeri güvencesi ile kestane balı hizmetinizdedir.
Süzme Kestane Balının ÖzellikleriGenelde koyu renkli, daha akışkan ve kokusuyla cezbeden bir baldır. Çiçek ballarının genel özelliklerini taşırlar. Elbette bazı baskın özellikleri de vardır. Diğer ballara göre kahvaltıdan çok ölçülü bir program dahilinde tüketilir. Bu durum süzme kestane balını daha özel tüketim balı sınıfına sokar. Kalite değeri oldukça yüksek olan süzme kestane balı sağlık açısından ise neredeyse bulunmaz bir nimettir.
Süzme Kestane Balının FaydalarıHer balın sağlık açısından faydası büyüktür. Kestane balının da insan vücudunda kendine özgü bazı faydaları bulunmaktadır. Özellikle üst solunum yollarını rahatlatıcı ve ağrı kesici özellik gösterdiği bilimsel çalışmalar tarafından bildirilmektedir.
Tüketim ÖnerileriSabah kalktığınızda kahvaltıdan yarım saat önce ve yatarken birer tatlı kaşığı almanız yerinde olacaktır. Diğer arı ürünleri ile (arı sütü ve polen gibi) karıştırılarak tüketilmesi süzme kestane balının çok kuvvetli olmasından dolayı pek önerilmez.
Muhafaza KoşullarıDiğer bal türleri gibi süzme kestane balının da saklanma koşulları aynıdır. Isı ve ışıktan mümkün olduğunca uzak ve serin bir alanda saklamanız tavsiye olunur. Ayrıca balın kristallenmesi son derece normaldir. Kristallenme balın doğasında vardır. Aslında balın bu şekilde tüketilmesi önerilir. Fakat tüketim alışkanlığı dolayısıyla akışkan halde ve berrak olması istenmektedir.

www.altukenmeden.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .altukenmeden.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

BEYÇERİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor